A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золотоніська районна рада
Черкаська область

Всесвітній день водних ресурсів– 2024: «Вода для миру»

Дата: 18.03.2024 12:12
Кількість переглядів: 114

   22 березня буде відзначатися Всесвітній день водних ресурсів. Свій початок він бере від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організації із захисту довкілля звертаються до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях.

 

Цьогорічна тематика Всесвітнього дня водних ресурсів: «Використання води для миру». Метою є посилення ключової ролі води в конфліктах і її здатність служити маяком миру.

 

Водні ресурси являють собою стратегічний, життєво важливий природний ресурс, вони є національним багатством кожної країни. Водні ресурси забезпечують усі сфери життя і господарської діяльності людини, визначають можливості розвитку промисловості й сільського господарства, розміщення населених пунктів, організації відпочинку й оздоровлення людей.

 

Наша країна наразі переживає складні і важкі часи. Воєнні дії суттєво впливають на якість водних ресурсів України, до них потрапляє велика кількість забруднюючих речовин через підриви нафтосховищ, складів паливно-мастильних матеріалів, а також через руйнування агресором інфраструктури підприємств та очисних споруд. Руйнування Каховської ГЕС стало наймасштабнішим терактом з часів аварії на Чорнобильській АЕС. Без доступу до води залишилось більше 700 тисяч людей. Наслідки будуть відчутні ще багато років.

 

Наша головна мета зараз перемога, але ми повинні докласти всіх можливих зусиль для максимального збереження довкілля на рівні, що дозволятиме жити в здоровому середовищі,  відбудовувати і розвивати міста зараз та після перемоги.

 

Дотримуючись нескладних правил, можна не лише заощадити власні кошти, а й значно скоротити наше споживання прісної води:

  • Регулярно перевіряйте крани в своєму будинку. Один кран,
    що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Загалом
    це 2 250 л на місяць, або 20 ванн.
  • Вимикайте кран, поки чистите зуби. Таким чином можна зберегти
    6-14 літрів в день. Те ж саме стосується прийому душу - коли намилюєтесь, можна закрити кран.
  • Приймайте душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. 
  • Використовуйте безпечні миючі засоби. Фосфатні миючі засоби, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить
    до загибелі водної рослинності і тварин. 
  • Не використовуйте туалет, як сміттєвий бачок. Залишки їжі, косметики та іншого побутового сміття треба викидати в сміттєвий бак. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 літрів води.
  • Збирайте дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду
    і городу.

 

І пам’ятайте, що навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть зберегти наші водні ресурси для нащадків. Долучайтесь! 

 

 

 

 

*За інформацією Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Державного агентства водних ресурсів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора