A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золотоніська районна рада
Черкаська область

Символіка району

Опис Герба Золотоніського району

Прямокутний щит, видовжений вгору і закруглений донизу, поле якого пересічене хвилястою лінією на дві частини. У зеленому полі- пурпуровий щиток, на якому золотий чотирикутний великий хрест із сяйвом. У золотому полі- дві білі хвилясті лінії. Вгорі- вінець із золотих колосків. Низ щита обрамляють дві дубові гілки, оповиті блакитною стрічкою з написом „Золотоніський район".

Опис Прапора Золотоніського району

Прямокутне полотнище у співвідношенні сторін2:3 (висота до довжини), перетнуте блакитною, пурпуровою і зеленою смугами. У середині пурпурової смуги - герб Золотоніського району.

Співвідношення смуг у висоту1:2:1. Розмір Герба становить 1/2 висоти полотнища.

Пояснення символіки Золотоніського району

Районний Герб віддзеркалює історичні та географічні аспекти, характерні для Золотоніського району.

За доби Гетьманщини, у другій половиніXVII століття, Золотоноша- центр козацької сотні Переяславського полку. У1781 році під час реформування адміністративно-територіального поділу України створено Київське намісництво, одним з повітових центрів якого була Золотоноша. Тоді ж повіт отримав Герб, основою якого стає Герб міста, затверджений імператрицею КатериноюII 4 липня 1778 року і який наслідував стародавній козацький Герб міста. Зберігся його опис: „В пурпуровому полі золотий, чотирикутний великий хрест з сяйвом". Цей же Герб пізніше був затверджений і Гербом Золотоніського повіту новоствореної Полтавської губернії. Тому цей Герб взято як почесний символ Герба Золотоніського району.

З півночі на південь район перетинає річка Золотоношка, по берегах якої розташовані сільські населені пункти і центр району - місто Золотоноша.

Символ „золотої річки", яка дала назву районному центру і всьому району, використано в Гербі. У геральдичному зображенні води, як виняток, використано золото, що виправдовується ідеєю Герба.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора